• Dolphin Ekran Okuyucu Programı
Dolphin Ekran Okuyucu Programı
Ürün Kodu : HS4K       Yorumlar (0)      Yorum Ekle
Marka :  DOLPHIN
14,421.58 TL   Kdv Dahil
-
+

DOLPHIN EKRAN OKUYUCU

Demo İçin Tıklayınız V_20.01


ScreenReader grafiği

 


İnsan Sesine Yakın Konuşma


Sesler

ScreenReader, belgeleri ve uygulamaları yüksek sesle okumak için yüksek kaliteli, insan sesi, Vocalizer Expressive metin-konuşma sentezleyicisine sahiptir.

Kulağınıza uyması için ses tercihlerini değiştirin. Ses düzeyi, hız ve yazım hızı tüm sesler için hassas bir şekilde ayarlanabilir.

Sentezleyicinizin izin verdiği yerlerde, aşağıdakileri ayarlayarak özel sesler oluşturmak için ScreenReader'ı kullanın: Perde, Tonlama, Kabalık, Nefeslilik, Baş boyutu ve Cinsiyet.

Her şeyi konuşmak için tek bir ses kullanın veya aralarında ayrım yapmak için ayrı sesler kullanın: alanları düzenleme, hızlı iletişim kutuları, menüler, Dolphin İmleci veya tüm belgeleri okuma.

Yazarken konuşun

Bir belge veya bir e-postanın Konu alanı gibi herhangi bir metin alanına yazarken güveni artırmak için karakterler, kelimeler veya her ikisi yüksek sesle söylenebilir.

Buradan okuyun

Buradan Oku, bir belgenin veya web sayfasının tamamen sizinle konuşulmasını istediğiniz zamanlar içindir. Tek bir tuşa basarak veya fare tıklamasıyla okumayı başlatın ve durdurun. Metin konuşulurken, mevcut kelime ve satır görsel olarak vurgulanır - görebilen eğitmenler veya biraz gören kullanıcılar için idealdir.

Hızlı Gezinme Tuşları

Hızlı gezinme tuşları Microsoft Word belgelerinde, Internet Explorer'daki web sayfalarında ve Adobe Reader'da PDF'lerde ileri ve geri atlar. Bir tuşa dokunarak hızlı bir şekilde bulun:

 • Görülecek yer
 • Form kontrolleri
 • Grafik
 • Başlıklar
 • Bağlantılar
 • Listeler
 • Çerçeveler
 • Tablolar.

Öğe Bulucu

Öğe Bulucu, aşağıdakileri listeleyerek karmaşık belgelerde ve web sayfalarında gezinmeyi hızlandırır:

 • Bağlantılar
 • Başlıklar
 • Nesneler
 • Tablolar
 • Revizyonlar
 • Yorumlar
 • Yazım Hataları
 • Kontroller
 • ARIA Yerler.

Her öğe listesi alfabetik olarak sıralanabilir ve doğrudan listelenen öğelerden herhangi birine atlayabilirsiniz.


Akıllı Ekran OkuyucuKulaklıklar


Metin Stili Bilgileri

Metin stili bilgileri, belgelerinizin harika görünmesini kontrol edebilmeniz için duyurulur. Yazı tipleri, boyutlar, renkler, kalın, italik, altı çizili, alt simge ve üst simge değişikliklerinin tümü raporlanabilir. Yazım ve dilbilgisi hatalarının da gösterildiği Microsoft Word'de doğruluk sağlayın. Üretkenliğinizi en üst düzeye çıkarın ve ScreenReader'ı yalnızca en çok ihtiyacınız olduğunda metin stili bilgilerini rapor edecek şekilde ayarlayın. Metin stili duyurularını düzenleme, istemler, menüler, belge okuma için veya Dolphin İmleci kullanırken bağımsız olarak ayarlayın.

4 yerleşik Ayrıntı Düzeni

Ayrıntı, web sayfalarında, Windows ve uygulama iletişim kutularında gezinirken ve gezinirken 60'ın üzerinde denetim türünün türleri ve durumları hakkında bilgi verir. Onay kutularının işaretli olup olmadığını duyun. Kaydırıcıların konumunu duyun. Bağlantıların daha önce ziyaret edilip edilmediğini öğrenin.

Yeni başlıyorsanız, Yüksek Verbosity'yi seçin; ScreenReader hangi tuşlara basmanız gerektiğini size hatırlatacaktır.

4 yerleşik ayrıntı şeması arasından seçim yapın veya nihai kontrolü ele alın ve kendi ayrıntı düzeyinizi oluşturun. (Braille kullanıcıları, konuşma ve Braille ayrıntılarını birbirinden bağımsız olarak seçebilir.)

İzleme İşaretçileri

Monitör İşaretçileri, ekranda imleçten uzakta başka bir yerde meydana gelen değişiklikleri duyurur. Web tarayıcınızda görüntülenen güvenlik bildirimleri, dosya indirme işlemi, anlık mesaj görüşmesindeki diğer kişi bir mesaj yazarken, Monitör İşaretleri ScreenReader'ın otomatik olarak konuşmasına neden olur. Bu bildirimleri duymak istemiyorsanız, bir tuşa basarak veya Ekran Okuyucusu Kontrol Panelinden Monitör İşaretçileri arasında geçiş yapabilirsiniz.


Dolphin İmleci


Dolphin İmleç ekranı keşfeder ve klavyeden fareyi kontrol eder. Ekranı göremeyen veya fareyi kullanmayı zor bulan kişiler için mükemmeldir.

Otomatik Dolphin İmleci

Otomatik Dolphin İmleci, Dolphin İmlecine en çok ihtiyaç duyulan durumlarda açılır - Internet Explorer, Adobe Reader ve Windows Yardım. (Fare kullanıcıları Dolphin İmlecini kolayca kapatabilir.)

Oklar ve TAB gibi standart Windows tuşları, herhangi bir öğrenme eğrisini en aza indirerek, Dolphin İmlecini mantıksal olarak hareket ettirmek için kullanılır. Web'de veya PDFS'de, bir sonraki kontrole, başlığa, listeye, tabloya vb. Anında geçmek için Hızlı Gezinme tuşlarını kullanın. Görsel düzeni anlamanız gerektiğinde fiziksel hareket tuşları da kullanılabilir.

Sınırlı Dolphin İmleci

Dolphin İmlecini mevcut alanda kısıtlayın ve elinizdeki göreve odaklanın. Bir sonraki veya önceki Pencere veya İletişim Kutusuna gitmek için basit kısayol tuşları mevcuttur.

Form Modu

Formlar modu, yazmanız gerektiğinde Dolphin İmlecini kapatır. Basitçe bir web sitesindeki bir formda SEKME ve Formlar modu, Dolphin İmleci ne zaman açıp kapatacağına dair tahmin işini ortadan kaldırır.

F3 Bul

F3 Bul, tam olarak ne aradığınızı bildiğiniz ancak nerede bulacağınızı bilmediğiniz zamanlar için ekrandaki metni bulur. F2 ve F4, Dolphin İmlecini anında önceki ve sonraki maça atlar.

Metin Seçimi

Dolphin İmleci ile metin seçimi, daha sonra bir e-posta veya belgede kullanmak üzere bilgisayar ekranınızda görüntülenen çoğu mesajı Windows Panosuna kopyalayabilir. Seçmek istediğiniz metnin üzerine vardiya tuşunu ve imleci basılı tutun, ardından bunu doğrudan Windows panosuna kopyalamak için CONTROL + C tuşlarına basın. Web sayfalarından veya yardım içeriğinden alıntı yapmak, ayrıca uygulamalarınızdan mesaj kopyalamak için idealdir.

Klavyenizden Fare Eylemlerini Simüle Edin

Fareyi Dolphin İmlecine taşımak için bir tuşa basın ve ardından tuş vuruşlarını kullanarak: sol ve sağ tıklama, sürükle ve bırak, hatta fare tekerleğini ve orta tıklamayı kontrol etme.


Sesli Tara ve OkuBir belge kamerası bir ürün broşürünün üzerine oturur


Kağıt belgeleri ve mektupları tarayın ve okuyun; ScreenReader, baskı belgelerini bağımsız olarak okuyabilmeniz için dahili OCR (Optik Karakter Tanıma) içerir. Sadece bir tarayıcı ekleyin! Ve OCR bir ScreenReader özelliği olduğundan, ScreenReader'ın Kitaplık sekmesindeki "Tara ve Oku" düğmesini basit ve rahat bir şekilde seçin.

ScreenReader'ın OCR'ı, erişilemeyen PDF belgelerini taramak ve okumak için de kullanılabilir. Adobe Reader'deyken, Belge Okuyucu kısayol tuşuna, CAPS + NUMPAD PLUS'a basmanız yeterlidir.


Braille Ekran Desteği


Braille'e yeni başlayanlar, dil öğrencileri ve bilgisayar programcıları için 50'den fazla edebi ve bilgisayar Braille çeviri tablosu dahildir. Ayrıca, geleneksel I. Sınıf Sözleşmesiz ve Sınıf II Sözleşmeli kodların yanı sıra yeni Birleşik İngilizce Braille Kodunu içerir.

60'ın üzerinde Braille Ekranı Desteklenir

USB veya seri yoluyla bir kabloyla bağlanın veya Bluetooth ile kablosuz çalışın; ScreenReader, önde gelen Braille üreticilerine ait 60'tan fazla Braille ekranını destekler:

 • Alva Comfort ve BC6 serisi
 • Eurobraille E-sys
 • Freedom Scientific Focus Blue
 • HandyTech Aktif Braille
 • HIMS Braille Sense
 • Humanware Brailliant
 • Optelect EasyLink
 • Papenmeier Braillex

Aşağıdaki döngü, bu Braille ekranlarını gösterir:

Yönlendirme Düğmeleri

Braille ekranınızdaki hücrelerin üstündeki veya altındaki yönlendirme düğmeleri, imleci tam olarak konumlandırmak, bağlantılara ve kontrollere tıklamak ve hatta yazı tipi stillerini tanımlamak için ScreenReader tarafından tanınır. Pano ile kullanılacak metni seçmek için SHIFT tuşuyla yönlendirme düğmelerini de kullanabilirsiniz.

Giriş Tuşları

Giriş tuşları, e-posta oluşturmak veya Braille'de belge yazmak için kullanılabilir. ScreenReader, ana akım uygulamanızda görünen standart metne tam olarak geri çevirir. Ellerinizi Braille ekran ve bilgisayar klavyesi arasında hareket ettirme ihtiyacını azaltır. Kullanıcılar için Braille alfabesiyle kendinden emin yazı yazarken üretkenliği hızlandırır.

Gelişmiş Braille

Gelişmiş Braille, altı çizili, kalın, italik, yazım ve dilbilgisi hatalarını, alt simge ve üst simge, başlıklar ve bağlantıları belirtmek için 7 ve 8 numaralı noktaları kullanarak belgelerinizdeki stil değişikliklerini belirlemenize yardımcı olur.

Fiziksel Braille

Metnin bilgisayar ekranınızda nasıl tablo haline getirildiğine dair bir Braille temsilini almak için Fiziksel Düzene geçin. Bir tablodaki veya çalışma sayfasındaki hücrelerin içeriğini anlamak için idealdir.

Braille Ayrıntı Düzeyi

Braille ayrıntı düzeyi, siz web sayfalarında, pencerelerde ve iletişim kutularında sekme ve ok atarken 60'ın üzerinde denetim türünün türleri ve durumları hakkında bilgi verir. Örneğin, onay kutularının işaretli olup olmadığı, kaydırıcıların konumu ve bağlantıların ziyaret edilip edilmediği. 4 yerleşik ayrıntı şemasından ayrıntı miktarını seçin; kendi ayrıntı düzeninizi oluşturarak nihai kontrolü ele alın; hatta konuşma ve Braille için ayrı ayrıntı şemaları seçin.

Braille'i ekranda görüntüle

Gören eğitmenler ve öğretmenler, gerçek Braille ekranında neler olup bittiğini tamamen senkronize bir ekran eşdeğeri ile takip edebilir. Ekrandaki Braille'in konumunu ve boyutunu seçebilirsiniz, böylece görünür kalır ancak asla yolunuza çıkmaz. Ekranda Braille, fiziksel Braille ekranı mevcut olmadığında görsel olarak Braille öğrenmek için de kullanılabilir.

Doğrudan Braille Ekrandan Kontrol Ekranı Okuyucusu

Bir ScreenReader ayarını değiştirmek, ekranın belirli bir bölümünü okumak veya bir tuş vuruşunu simüle etmek istiyorsanız, ScreenReader'ın Kısayol Tuşları ayarları, Braille ekranınızdaki düğmelerin işlevini özelleştirmenize olanak tanır.

Braille İzleme ve Kancalı Alanlar

Braille İzleme ve Kancalı Alanlar, uygulamanızda neler olup bittiğini aktif imleçten uzakta tutmanıza olanak tanır. Bu araçlar, Braille ekranın ihtiyacınız olan şeyi ihtiyacınız olduğunda göstermesine olanak tanır.


Başlarken ve YardımDolphin Help logosu


ScreenReader, hemen çalışmaya başlamanız için ihtiyacınız olan her şeyle birlikte gelir!

Kurulum sihirbazı

Kurulum Sihirbazı, en sık değiştirilen ScreenReader ayarlarında size yol gösterir. Konuşma, Braille, başlatma, kontrol paneli ve klavye tercihlerinizi seçin. Adımları atlayın veya istediğiniz zaman geri dönün. Sihirbaz, ScreenReader'ı ilk başlattığınızda otomatik olarak çalışır veya istediğiniz zaman ScreenReader Yardım menüsünden çağırır.

Video Eğitimleri

Kısa video eğitimlerimizle ScreenReader'ı öğrenin .

Toplam 0 yorum yapıldı


Yorum yaptığınız teşekkür ederiz. Yorumunuz icelendikten sonra yayınlanacaktır.
Sizde yorum yapın
Doğrulama Kodu
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.